(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

‎. . كافه ها به عنوان بخشى از جلوه هاى زندگى شهرى از گذشته تاكنون افراد زيادى را به خود جلب كرده اند ‎از مردم عادى و نويسندگان مشهور گرفته تا سياست مداران و انقلابيون . بايد قبول كنيم كه در گذشته نام اشخاص در شهرت يك مكان اهميت داشته و اينكه كدام نويسنده يا بازيگر كدام كافه رستوران را بعنوان پاتوق خود انتخاب مى كند ‎در شهرت آن محل نقش بسزايى داشته هرچند امروزه پارامترهاى ديگرى در موفقيت يا عدم موفقيت يك كافه مهمتر شده اند ‎فرهنگ كافه و كافه نشينى قسمت پررنگى از فرهنگ فرانسه در چند صد سال اخير بوده و كافه هاى معروف و تاريخى مانند "كافه دومگو و كافه فلور " هنوز هم شكوه و جذابيت سالهاى دور را يدك مى كشند . . . 💫كيش لورِن . يكي از خوراك هاي سنتي فرانسه مي دانند كه مربوط به منطقه اي به همين نام (لورن ) در شرق فرانسه مي باشد اما در واقع كيش از لغتي آلماني به معناي كيك آمده كه بعدها وارد آشپزي فرانسوي ها شده و تابعيت فرانسوي گرفته است کیش یه کراست نازك دارد و داخلش با انواع سبزیجات گوشت يا ژامبون و فروارده هاي دريايي پر شود در فرانسه بيشتر به عنوان صبحانه و البته بصورت سرد سرو میشود ولی سرو اون برای ناهار و شام هم در كافه ها متداول است ترکیبات مواد داخل آن بنا به سلیقه می تواند متغیر باشد ولی تخم مرغ ، ،پنير و پياز ، خامه يا شير عضو ثابت آن ميباشند. . ‎فرانسه را ميتوان سرزمين پنيرها ناميد، پنير براي💫 ‎ فرانسوي ها بيشتر از چيزي است كه در ذهن بيشتر مردم دنيا شكل ميگيرد ،اهميت آن به قدري است كه هر گوشه از اين كشور پنير خاص خود را دارند گفته مي شود كه حداقل ٢٤٦ نوع پنير فرانسوي وجود دارد كه برخي توسط توليدكنندگان صنعتي و برخي محصول كارگاه هاي سنتي است ،اما به طور كل پنيرهاي فرانسوي را ميتوان به سه قسمت تقسيم كرد: پنيرهاي پرس شده يا سفت كه همگي از شير گاو تهيه مي شوند پنيرهاي سافت يا همان نرم كه پنير كممبر معروفترين اين دسته است و پنير بلوچيز ها يا پنير هاي كپكي كه به علت تنوع زياد و مزه هاي متنوع آن حتما قبل از خريد مقداري از آن را تيست كرد. . @cafedeflore_paris @lesdeuxmagots

Share 6911 112
wodesata. ديدن چهره هاي شاد آدم هايي كه فارغ از سن و سالشان به اينجا اومده بودن

ديدن چهره هاي شاد آدم هايي كه فارغ از سن و سالشان به اينجا اومده بودن و به معناي واقعي كودكي ميكنند من رو ياد متني از كتاب بادبادك باز خالد حسيني انداخت . . . "توي افغانستان كودك زياده اما كودكي كمه" . . اما به راستي سهم ما ايراني ها از شادي و كودكي كردن چقدره ؟

Share 2644 79

Traditional Burgundy Snails . بیاییم کمی در زمان به عقب بازگردیم ، انسانها در گذشته چه میخوردند ؟ . به هزارسال قبل برگردیم، زمانی که در آسیا و اروپا کسی گوجه فرنگی را نمیشناخت ، به دو هزار سال قبل برگردیم زمانی که هنوز کسی به وجنات بادمجان پی نبرده بود . کمی دورتر به بیست هزار سال عقب برگردیم زمانی که نه برنجی بود و نه نانی . به دویست هزار سال قبل ، زمانی که در اطراف شهر رودبار نخستین انسانهای اولیه ساکن سرزمین ایران در غاری به نام دربند زندگی میکردند و برای بقا به دنبال غذا بودند.اما بشر در زمانهای اینقدر دور چه میخورده است ؟ . . یکی از مواردی که در بسیاری از نقاط دنیا هم در دسترس بوده و هم مصرف می شده است حلزون بوده است . هر چند حلزون به تدریج از سبد غذایی بسیاری از مردم حذف شد اما هنوز در برخی کشورها به عنوان منبع غذایی تلقی می شود ودر فرانسه یکی از پیش غذاهای مورد علاقه محسوب می شود و به وسیله انبر و چنگالی مخصوص سرو می شود . . پينوشت : ديگرخوراك هاي تصوير خوراكي به نام كانفيت اردك و سالادي از شهر نيس كه با نام سالاد نيسواز نام گرفته . دلنوشت : فضاي دلنشين رستوران هاي كوچك كه در آن فارغ از مليت و مشكلات صميميت به معناي واقعي قابل لمس است طعم غذا را تحت تاثير قرار مي دهد فرقي نميكند خوراك اردك باشد يا نيمروي ساده . .

Share 11273 82

You are NOT What You Eat . . . مي گويند شما هماني هستيد كه ميخوريد . . هر چند چندان جمله درست و كاملي به نظر نمي آيد و در همين راستا قصد داشتم تا با مقايسه يك رستوران غذاهاي گياهي و يك خانه استيك در شهر پاريس به مقايسه اين دو رژيم غذايي گياهخواري و گوشتخواري بپردازم اما با سوال كردن از دوستان متخصص اروپايي مهمترين نكته اي كه به نظرم آمد اين بود كه هيچ كدام از طرفداران گياه خواري يا گوشتخواري بر بهترين بودن شيوه خود اصرار بيش از اندازه ندارند و تنها روشي كه فكر ميكنند براي سلامتيشان بهتر است انتخاب كرده اند و تلاش نميكنند طرفداران شيوه هاي ديگر را زير سوال ببرند و نظر خود را تحميل كنند حال خوشحال مي شوم نظر خود را در مورد انتخاب گوشتخواري يا گياهخواري را به دور از تعصب بنويسيد تا كنار هم به دانسته هايمان اضافه كنيم . . . به دور از همه نظرات علمي و غيرعلمي اينجا نشسته م و به اين فكر ميكنم مردم بسياري از نقاط دنيا راحت تر از ما زندگي ميكنند راحت از آن جهت كه ما زياد به كار هم كار داريم و هر كداممان اصرار داريم راهي كه ميرويم بهترين بوده و بقيه اشتباه ميكنند و مدام در تلاشيم نظرمان را تحميل كنيم اما زندگي مجموعه اي از انتخاب ها است به انتخاب هاي بقيه بيشتر احترام بگذاريم . .

Share 11655 152
Advertisement
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
wodesata. 𝘼𝙥𝙥𝙡𝙚 & 𝙎𝙤𝙪𝙧𝙘𝙝𝙚𝙧𝙧𝙮 𝙎𝙩𝙚𝙬 ,
𝙏𝙧𝙖𝙙𝙞𝙩𝙞𝙤𝙣𝙖𝙡 𝙁

𝘼𝙥𝙥𝙡𝙚 & 𝙎𝙤𝙪𝙧𝙘𝙝𝙚𝙧𝙧𝙮 𝙎𝙩𝙚𝙬 , 𝙏𝙧𝙖𝙙𝙞𝙩𝙞𝙤𝙣𝙖𝙡 𝙁𝙤𝙤𝙙 𝙤𝙛 𝙄𝙧𝙖𝙣 . . . وقتي جهانگرد معروف فرانسوي ، ژان شاردن سيصد و پنجاه سال قبل به ايران سفر كرد از تنوع و مزه ميوه هاي ايران تعجب كرد . ايران به علت تنوع اقليمي و آب و هوا چند هزار سال است كه ميوه هايي كه به مردمانش هديه داده كه اروپاييان تا مدتها بعد آن حتي نامشان را هم نشنيده بودند اين امر باعث شده تا ميوه ها در خوراك هاي سنتي ايران هم براي خود جايگاه خاصي پيدا كنند و سفر در تونل زمان براي درك بهتر غذاهاي سنتي ايران بدون همراهي ميوه ها ممكن نيست . . . ıllıllı خورش سيب آلبالو دامغان ıllıllı . . . سیب را پوست گرفته ، خردکنید و به آن يك قاشق شكر اضافه كنيد و در تابه ای حاوی کمی روغن يا كره تفت بدهید و كنار بگذاريد هسته ی آلبالو را جدا کرده و داخل کاسه ای ريخته و به آن هم مقداری شکر اضافه كنيد و كنار بگذاريد تا در دماي محيط آب بياندازد(چرا كه وجود اب البالو باعث خوشرنگ تر شدن خورش خواهد شد) . . میزان اضافه کردن شکر به میزان ترشی آلبالوها و همچنین به چگونگی ذائقه افراد بستگی دارد که تا چه حد میل به خوردن غذای ترش یا شیرین دارند . . برای آماده کردن ديگر اجزای خورش پیاز و گوشت را را با زردچوبه تفت داده ، ادويه هاي مورد علاقه و در نهايت اب به آن اضافه ميشود تا بپزد. . بعد از پخت گوشت كمي نمك و فلفل ، پياز سرخ شده به همراه آلبالو و سیب به بقیه ی مخلفات درون قابلمه اضافه می شود تا خورش طعم دار شود و به خوبی جا بیفتد . 💫 اين خورش در بين عزيزان "دامغاني و شاهرودي" با لپه هم تهيه ميشود كه در صورت تمايل بعد از پخت ان بصورت مجزا به ديگر اجزاي خورش اضافه ميشود. . براي حفظ رنگ خورش پيشنهاد ميكنم شعله را كم كرده و درب قابلمه خورش را باز بگذاريد. . اين خورش با داشتن آلبالو ترش و افزودن كمي شكر در نوع خود طعمي ملس را به شما هديه ميدهد و نيازي به افزودن آبليمو ندارد چرا كه اسيدي بودن ان موجب تغيير رنگ خورش ميشود . . زمان افزودن و پخت سيب گلاب و آلبالو در اين خورش كوتاه است تا از له شدن بافت سيب و تغيير رنگ خورش جلوگيري شود. . . اين خورش با گونه اي از سيب هاي بومي توسرخ و تُرش مزه شهر "مُجَن" استان سمنان تهيه شده است كه به علت عدم دسترسي ميتوان با سيب ترش آن را جايگزين كرد . . افزودن رب گوجه فرنگي و زعفران امري سليقه اي است كه من آنرا در اين خورش به شما پيشنهاد نميكنم تا علاوه بر طعم آشناتر با تاريخ اين خورش نيز بيشتر همراه شويد . . .

Share 10699 215

H♡ppy Friday . . جمعه ها صبحانه طعم ديگري دارد موسيقي بيشتر مي چسبد هم صحبتي با دوستان لطف بيشتري دارد جمعه بهترين روز هفته است البته اگر بخواهيم اگر بگذارند . .

Share 10077 146
wodesata. .
.
Life is like a fruit
sometimes sour
sometimes sweet
.
.
شمال ايران

. . Life is like a fruit sometimes sour sometimes sweet . . شمال ايران به واسطه جنگل هاي خود ميوه هاي جنگلي مختلفي دارد كه در فصول مختلف سال توسط افراد محلي چيده ميشود و در كنار جاده ها به فروش ميرسد و يا از آنها جهت تهيه رب ، مربا و يا ترشي استفاده مي شود يكي از اين ميوه ها تمشك وحشي (تمش، بولوش، وَلش، بوروش ) است ميوه اي كه در خطه شمالي كشور با نام هاي مختلفي شناخته ميشه در گذشته در شرق گيلان يك “خوراك فراموش شده “ با اون درست ميكردند كه تركيب سير و تخم مرغ همزده به همراه مقدار بسياري كمي شكر است كه با تمشك ها روي حرارت قرار داده مي شد تا طعم و مزه ها در هم ادغام شده وبعد بصورت سنتي در كنار برنج به عنوان خورش (قاتُق) خورده ميشود كه من جهت كوچك تر و واضح تر كردن اين خوراك برنج را در عكس حذف كردم . .

Share 13212 94

Lovely days don’t come to you, You should walk to them . #Rumi . . مطالعات ثابت كرده وقتى يك وعده غذايي حتي يك صبحانه ساده را شخص دیگرى براى شما درست مى کند بنظرتان خوشمزه تر است، چون وقتى خود شما آن را درست مى کنید حساسیت شما نسبت به بو و مزه کمتر مى شود. حال اگر همان وعده در طبيعتي آرامش بخش هم باشد ديگر نتيجه خوشمزه تر هم خواهد شد . .

Share 13258 94
wodesata. .
.
از همان وقتي كه آدم و حوا سيب را گاز زدند و سرنوشت ما  را تغيير دا

. . از همان وقتي كه آدم و حوا سيب را گاز زدند و سرنوشت ما را تغيير دادند مشخص شد هر آنچه ميخوريم فراتر از فعاليت هاي آشپزي و پخت ماده اي خوراكي جهت تلاش براي ادامه حيات است و غذا خوردن به عنوان يك فعاليت اجتماعي نقش مهمي در زواياي مختلف زندگي دارد . . . به ويژه در كشورهايي با قدمت زياد ، براي مردم اقوام مختلف ، خوراك ها و نوشيدني هاي خاص جايگاه ويژه اي هنگام برگزاري مراسم هاي ملي يا ديني دارند . خوراك هايي كه وراي ظاهر ساده شان احترام و جايگاه خاصي دارند. سير و سِداب هم براي زرتشتيان همان جايگاه را دارد و در باور آنها اين خوراك علاوه بر خواص درماني به سبب بويي كه دارد باعث شادي روح درگذشتگان ميشود . . هر چند دسترسي به گياه سِداب آسان نيست اما به جهت معرفي اين خوراك شيوه پخت آن را مينويسم : . . "سير و سِداب" 🌿 گياه سداب را به همراه نعناع تازه و سير درون هاون كوبيده و در يك تابه به همراه اندكي زردچوبه تفت مي دهند سپس به آن سركه و آب و كمي شكر اضافه ميكنند و اجازه مي دهند كه طعم و مز ه ها در هم ادغام شود سپس درون كاسه اي كه از قبل نان ها تكه تكه شده اند ريخته مي شود و پس از پايان مراسم كاسه را بين مهمانان تعارف ميكنند تا هريك به قدر سر قاشقي از آن ميل كنند تا طعمش به زندگان برسد و عطرش شادي بخش رفتگان . .

Share 9960 103

. مدتي قبل مطلبي ميخوندم با اين مضمون آدم ها اعتقادات و باورهای مختلفي دارند و اين دستگاه اعتقادي بر واقعیت زندگي ما تاثیر دارد مثلاً اگر باور داشته باشید که همه آدمها بدجنس هستند، آنوقت رفتارهای آنها را براساس این باور قضاوت خواهید کرد و سعی خواهید کرد ثابت کنید که این باور درست است اگر باور داشته باشید که آدم های يك خطه مغرور هستند، آنوقت همیشه آنها را اینطور می بینید. نه به این خاطر که همه آنها مغرور هستند بلکه به این خاطر که درک شما از واقعیت متعصبانه است باورها از تجربیات قبلی ما به وجود می آیند و به همین دلیل است که محیطی که فرد در آن رشد و زندگی می کند بر نگرش او از دنیا تاثیر دارد گويا وقتي به چيزي اعتقاد پيدا ميكنيم طبيعت هم تلاش ميكند همان ذهنيت را به واقعيت تبديل كند و تجربه حضور من در ميان زرتشتيان عزيز اين بود كه نگاه مهربان تري به اطرافيانشان دارند و اين مهرباني در زندگي خودشان هم انعكاس پيدا ميكند اين چند خط رو نوشتم تا بهانه اي باشه براي تشكر از مهمان نوازي اين دوستان و همه شمايي طي اين سالها با روي گشاده پذيراي من بوديد. . 🍃

Share 16041 167
wodesata.

.................

Share 2370 50
wodesata. این گاهنبار، پایانی ترین گاهنبار از شش گهنبار است که بنا بر همان باور

این گاهنبار، پایانی ترین گاهنبار از شش گهنبار است که بنا بر همان باور کهن این گاهنبارهنگام آفرینش انسان است و کامل شدن آفرینش را عنوان ميكند كه در پنجه كوچك برگزار مي شود.

Share 3541 77
Advertisement
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});